Все буде Україна!
  • Втр, 11/29/2016 - 11:40

21 листопада, у свято Архистратига Божого Михаїла, група священиків (військових капеланів) відправилась на Схід. З нагоди  державного свята Дня гідності і свободи України, що відзначається на Михайла, із українським віночком пісень і привітань для буремного Донбасу із Ковеля прибув на Схід волонтерський артдесант «Вбережу» у складі народної артистки України Світлани Мирводи (Київ), заслуженого  артиста України Василя Були (Львів), Василя Марчука, Степана Петруся, Ігора Верчука, Сергія Козулі та Едуарда Сколінчука.

По прибутті найперше відвідали наших захисників на позиціях у Мар’янці. Молитва, щире спілкування, передача допомоги і далі… Імен, позивних, стратегічних позицій або ще якихось подробиць у цілях їхньої безпеки не називаємо.

Праця волонтерського руху, місії військових капеланів не обмежуються прикутістю до армії та її військових. Важливий і необхідний напрямок їх діяльності – це праця з місцевим населенням Донбасу. Багатьох шукачів новітніх республік «рускій мір», м’яко кажучи , вже покусав,  і вони зрозуміли, що «успєшная новоросія» – це один із міфів їхніх ватажків. Тому, чим швидше місцеві жителі будуть розвіювати ці міфи  і зроблять свій вибір, тим швидше  війна закінчиться… Просвітництво, висвітлення правдивої історії різних часів, українські традиції, культура, пісня, а особливо духовність,  –  це те, що може зробити Донбас стовідсотково українським. Звісно, що це праця на роки, але сіяти ці просвітницькі  зерна  потрібно вже сьогодні…

Військові капелани Волині долучились до організації проведення концертів  у школах Красногорівки, будинку творчості у Мар’янці, у першому і другому військових батальйонах 14 бригади (Станице-Луганський район). Початком таких зустрічей була українська молитва капеланів, а потім – віртуозні виконання патріотичних, народних, ліричних творів нашим артдесантом, а це –  справжні народні артисти зі своїм народом, незважаючи навіть на фронт... Військовим передавали усе зібране щирими українцями, а особливо дитячі творіння: голуби миру, листи солдату, малюнки, ляльки мотанки –  все це було на вагу золота.

Капелансько - волонтерська дорога нелегка... наповнена різних випробувань. Одним із випробувань нашої поїздки стала дорога у луганському напрямку... Вночі під колеса нашого авто потрапив дикий звір – кабан (до речі, яким пізніше поласували наші солдати). Ущерб машини значний, але декілька годин роботи і бажання завершити заплановане привело до позитивного результату і руху вперед (подяка за швидкий ремонт водію отцю Сергію Зеленьку). Навіть незважаючи на відсутність доріг і втрачені три колеса, перша зупинка –  14 бригада перший бат. м. Щастя. Тут відбулася зустріч з комбригом і нагородження його медаллю, з благословення митрополита Луцького і Волинського Михаїла, «ЗА СЛУЖІНЯ БОГОВІ І УКРАЇНІ».

В обласній загальноосвітній санаторній школі-інтернат I-II ступенів м. Щастя волонтерський артдесант "Вбережу" завершальним концертом тижневого відрядження залишив частинку свого серця і душі усім діткам та вчителям цього закладу. Від спілки ВКВ вручена подяка «За гідність і патріотизм» нашим артистам. Пісні про Україну, сім'ю, родину, подаровані артистами, дали цим дітям надію на щасливе майбутнє на своїй рідній Українській землі!  Кульмінацією свята став Українській Гімн у спільному виконанні з наймолодшими... наверталися сльози в багатьох... ще довго ми будемо згадувати цю зустріч як дарунок долі...

Набрала значного масштабу акція "УКРАЇНСЬКА КНИГА ЄДНАЄ УКРАЇНУ". В рамках цієї акції зібрано і передано немалу кількість  літератури, а це понад 1000 книг різного жанру від школи і садочка Люблинця, бібліотеки та церковних громад міст Ковеля, Любомля, Шацька села Дубова та усіх небайдужих людей! Дякуємо усім! Окрема подяка за внесок у цю акцію Івану Омелянюку, справжньому патріоту, за золоті книги про історію Богом даної Батьківщини-України! Навіть далекий Шаргород (будинок творчості у Вінницькій обл.) долучився до акції!

Від імені Військових капеланів Волині дякую всім, хто допоміг зібрати допомогу на Схід. Знову і знову переконуюсь, що найбільша довіра і прихильність у проведенні таких справ - це довіра до Церкви. Це священики зі своїми громадами , які неодноразово брали  участь у таких благодійних справах. Це хороші наші друзі-патріоти, миряни і підприємці. Великий вантаж було зібрано у Люблинецькій школі-інтернаті. Усіх і при великому бажанні не згадати, але Господь знає старання і добре серце кожного, хто допомагає нашим захисникам і цим сприяє наближенню перемоги.

По прибутті неодноразово линуть дивні запитання: «А яку вам платять зарплату? А що ви маєте з того?» А я невтомно таким людям відповідаю: «Найбільше багатство таких відряджень –  це щирі та вдячні очі наших захисників, їхня жертовна любов і відданість своїй справі, готовність віддати своє життя за тих, хто в тилу, за кожного з нас; це щирість, справжня дружба, незабутні обійми дітей-сиріт, які знаходяться в сиротинцях»…  Ось такі моменти є найбільшою нагородою і вони стимулюють до ще більшої праці! Переконаний і знаю, що ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

 

Настоятель Пантелеймонівської парафії смт Люблинець

капелан-ієрей Матвій Олійник

 


Схожі матеріали