Свято Миколая на Донбасі
  • Пон, 12/26/2016 - 21:10

19 грудня в рамках благодійної акції  «Тепло сердець дітей Волині ровесникам на східній Україні!»  військові капелани та волонтери Волині звершили поїздку на Схід.

Члени громадської організації «Військові капелани Волині» створили свято для діток санітарної школи-інтернату в м. Щастя, що на Луганщині. Священик  Матвій Олійник, настоятель Свято-Пантелеймонівського храму у смт Люблинці, разом зі своїми побратимами капеланами  уже давно здійснюють душпастирську діяльність на передовій, підтримують наших військових словом Божим, священичими порадами. Цього ж разу вони разом із священиком Іваном Оринчаком із Колодяжного, який був у ролі Св. Миколая, та волонтерами Іваном Буряком і Олегом Піддубенцем (водії) приїхали з особливою місією до дітей на Донбас.  На свято Миколая та напередодні Різдвяних свят вони привезли дітлахам чимало солодощів, а також одяг, взуття, продукти харчування, іграшки. Разом із дітьми та їхніми вчителями священики звершили молитву за мир в Україні, побажали малечі й дорослим добра, щастя, миру, радості та Божого благословення, подарували директору навчального закладу ікону святого Миколая – аби захищав та оберігав школу і всіх, хто в ній навчається і працює.

Відтак, після відвідин школи, капелани завітали на позиції військових 14 окремої механізованої бригади. Священики подякували командуванню бригади за співпрацю й розуміння, за те, що вже третій рік поспіль самовіддано боронять Україну на її східних рубежах, не пускають війну й розруху в наш дім. Відбулася робоча зустріч військових капеланів із польовим гетьманом Південно-Східного козацького округу з військово-економічних питань в зоні АТО, Генералом Ткаченком Віктором Миколайовичем.

А згодом священича делегація відвідала Будинок творчості у  Мар’їнці, де взяла участь у дитячому святі Миколая, та школу Красногорівки, де навчаються діти з п’яти шкіл міста. Тут до військових капеланів приєдналися ковельські волонтери Ігор Верчук, Едуард Сколінчук та Сергій Козуля, які також привезли гуманітарний вантаж дітям і захисникам. Крім дарунків, дітям був переданий Вифлиємський вогонь миру, який капелани привезли із західного кордону України, з побажаннями скорої перемоги. Лунали святкові музичні дарунки школярів та скріплювалося усе різдвяними колядками капеланів, і навіть вже нестрашно, що за декілька сот метрів іде тяжкий бій. Божа передріздвяна милість огортала серця усіх присутніх і тихо шепотіла: «Перемога вже близько».

Було зібрано і доправлено більше чотирьох тонн вантажу.

Школярі, вчителі, вихователі, підприємці, місцеві депутати, селищний голова Люблинця і багато небайдужих стали помічниками Св. Миколая у підтримці дітей Сходу! Окремо вдячні Івану Буряку, Ігорю Рублю, Наталії Шворак, парафіяльним громадам Ковеля : Свято-Благовіщенського Собору, храму Різдва Іоана Хрестителя (м. Ковель), Свято- Андріївського храму. Також районним парафіям: Свято-Михайлівська (с. Воля-Ковельська ), Свято-Миколаївська (с. Колодяжне), Різдва Пресвятої Богородиці (с. Мощена), громаді села Перемиль Горохівського району за 5 тисяч зліплених вареників та кабанчика для наших захисників, Ковельській ЗОШ № 10, Зеленській ЗОШ, працівникам Ковельської районної бібліотеки за вагому підтримку!!!

Божого благословення усім людям доброї волі! Разом сила! Разом до ПЕРЕМОГИ!

Ковельський осередок «Військові капелани Волині»