Святий апостоле Матфіє, моли Бога за нас!
  • Срд, 08/21/2013 - 18:00

22 серпня Церква Христова вшановує пам'ять святого апостола Матфія.

Святий ап.Матфій - богодарований (євр), походив з коліна Іудиного з Вифлиєма. З дитинства навчався закону Божого і ревно вів богоугодне життя.
    Св.апостол був очевидцем життя Господа Нашого Ісуса Христа і через велику шану і любов до Спасителя був обраний на апостольське служіння. Спочатку святий був в числі 70 - менших апостолів, але після добровільних страждань, воскресіння та вознесіння Господнього на небо святого Матфія зарахували до собору дванадцяти Апостолів. Адже після зради і відпадіння ап. Іуди мав достойний муж доповнити собор дванадцяти Апостолів " і поставили двох: Варсаву та Матфія. І,помолившись, сказали: "Ти, Господи, Серцезнавче всіх, покажи з цих двох одного, якого Ти обрав прийняти жереб цього служіння й апостольства, від якого відпав Іуда..." І кинули про них жереб, і випав жереб на Матфія, і зарахували його до одинадцяти апостолів" (Діян. 1, 23-26) як дванадцятого.
     Сам Дух Святий, під час П'ятидесятниці, затвердив апостольство на святому Матфію, даруючи йому однакову благодать з учениками Господа.
      Святий апостол Матфій проповідував у Юдеї, де несучи благу вістку про Спасителя, зазнавав мук і випробувань. Його били, підвішували на стовпі, стругали ребра залізом і обпалювали вогнем. Та, укріплений Христом, святий Матфій мужньо переносив ці муки. Проповідуючи про Воскреслого Спасителя  святий іменем Христовим повертав сліпим зір, глухим - слух, помираючим життя, ставив на ноги кульгавих, очищав прокажених і виганяв бісів.
    Мученицьку смерть святий апостол Матфій достойно прийняв, бувши закиданим камінням, а потім, за римським звичаєм, святому відсікли голову.
     Голова св. Матфія була у Царгороді у храмі св. апостолів у 1200р., як свідчить руський паломник Антоній. Згодом голову і частину мощей перенесли до Рима, іншу частину - до Трірі й Павії.